Območje med Višarji in Miljami se že od nekdaj ponaša z bogato čebelarsko tradicijo.
Tukaj so naši predniki že stoletja čebelarili in pripravljali okusne medene napitke. Ta tradicija se nadaljuje tudi danes na tem območju, kjer so čebelarji poznani po pridelavi medu izjemne kakovosti. Istrski medi se v povprečju ponašajo z nižjo vsebnostjo vode kot ostali slovenski medi, kar jim daje edinstven okus in aromo. Tovrstni med je pogosto prisoten na mednarodnih natečajih, kjer dosega zavidanja vredne rezultate.
Dokumenti pričajo, da je bilo čebelarstvo na tem območju razvito že v 19. stoletju, ko so ga urejali s posebnimi zakoni. Tu se je zaradi križanja ligurske in kranjske čebele razvila avtohtona čebelja pasma, ki se je odlično prilagodila lokalnim razmeram in podnebju. Kraški med se zaradi svojih izjemnih organoleptičnih lastnosti in strokovnosti pridelovalcev uveljavlja na regionalnem in nacionalnem nivoju. Redno dosega najvišja mesta na mednarodnih natečajih.
Ta edinstven »deviški« med se iz satja pretaka v kozarce brez kakršne koli dodatne obdelave, s čimer ohranja vse svoje naravne lastnosti in bogat okus. Regija se odlikuje po proizvodnji raznolikih vrst medu, in sicer od monoflornih, pridobljenih iz nektarja ene same vrste cvetov, do mešanih cvetličnih, ki so rezultat nabiranja nektarja z različnih cvetov. Najboljši monoflorni med je rešeljikov, akacijev, kostanjev in lipov med.