Ob sprehajanju po Korzu Verdi v središču Gorice ne moremo mimo Trgovskega doma, dela arhitekta Maksa Fabianija, ki je zasnoval tudi tržaški Narodni dom.
Oba doma, ki sta nastajala istočasno, sta imela tudi podoben koncept: v notranjosti so bili poslovni prostori, sedež banke, gledališče, restavracija, telovadnica, sejna soba, pisarne, knjižnica, društveni sedeži in stanovanja. Stavbo so naročili goriški Slovenci, da bi dobili reprezentančni objekt, predstavljal je izraz uspeha skupnosti na Goriškem in vzpona, ki je temeljil predvsem na trgovini, kmečkih posojilnicah in zadrugah.
Leta 1927, ko so bile vse slovenske ustanove ukinjene, je po več napadih tudi Trgovski dom z izsiljeno kupoprodajo prešel v državno last in postal sedež fašistične stranke.
Leta 2021 se je v njegovo prenovljeno pritličje in kletne prostore vselila Feiglova knjižnica, ki je del Narodne in študijske knjižnice. V zgornjih prostorih delujeta Glasbena matica in glasbena šola Emil Komel. Načrt za sodobno zasnovane prostore je izdelal biro Waltritsch a+u, ki je zanje prejel vrsto priznanj. Trgovski dom danes v svoje prostore sprejema pisano množico goriških bralcev in študentov, ki v njem najdejo prijeten prostor za študij, ne glede na to, kateri narodnosti pripadajo.